Zły Żyd
Cena:32.18
Ilość: egz.
Nazwa wydawnictwa:Znak
Rok wydania:2021
Ilość stron:240
Oprawa:twarda
Wymiary:202x131 mm
Udostępnij:

Wracaj do swojego kraju - usłyszał od kolegi we francuskiej podstawówce. Szok i niezrozumienie. Do jakiego kraju? Gdy ktoś się urodził we Francji, a rodzice są Polakami o żydowskich korzeniach, nie można uniknąć pytania o pochodzenie. A jednak zazwyczaj o tym nie myślał. Zdarzało mu się kłamać - z przyzwyczajenia czy dla bezpieczeństwa. Rodzice nie kultywowali tradycji, sam nie interesował się historią rodziny. Gdy w związku z pracą zamieszkał na jakiś czas w Izraelu - wszystko się zmieniło...

Zły Żyd Piotra Smolara to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości. To historia trzech pokoleń: dziadka Grzegorza - dla wielu bohatera, czujnego Żyda, dla innych żarliwego komunisty, ojca Aleksandra - polskiego intelektualisty i działacza opozycji demokratycznej, i wreszcie ich wnuka i syna Piotra. Wychowanego we Francji Polaka, dziennikarza.

Który z nich zasługuje na miano złego Żyda? A może oni wszyscy?

Opowieść Piotra Smolara to bezkompromisowy obraz współczesnego świata. Wielokulturowego, wielowyznaniowego, otwartego i zamkniętego jednocześnie. Surowa ocena izraelskich i polskich politycznych realiów i przestroga przed powtarzalnością historii.

 
Księgarnia Internetowa ATIK » podręczniki szkolne, książki, gry ... Zapraszamy!