Ignac
Cena:19.32
Ilość: egz.
Nazwa wydawnictwa:c2
Rok wydania:2019
Ilość stron:220
Oprawa:broszurowa
Wymiary:16,2x22 cm
Udostępnij:
Lech Ignaszewski był niezwykle utalentowanym i sprawnym autorem o znakomitym pisarskim warsztacie. Absolwent filologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Miał niezwykłą łatwość pisania wartościowych i głęboko intelektualnych tekstów piosenek, zwłaszcza polityczno kabaretowej proweniencji. Ich tekstowe walory i moralno- filozoficzne przesłanie było nie tylko główną wartością ale i powodem braku ich zapisu w oficjalnych środkach przekazu oraz drukowanej dokumentacji. Zachowały się tylko te, które spełniały dopuszczalne w publicznym obiegu cenzuralne kryteria masowej rozrywki.
Książka stanowi wybór przez lata gromadzonych przez autora tekstów Ignaszewskiego. Lata dobrej, także i zarazem trudnej znajomości, pozwoliły na wspólne stworzenie wielu piosenek, a także kompletowanie twórczości autora.
Umieszczone w zbiorze teksty stanowią przekrój twórczości na który złożą się teksty z okresu studenckiego (kabarety RIPOSTA, OJCÓW, teatr KALAMBUR), wybrane teksty piosenek dla dzieci, teksty piosenek politycznych, podziemnych i walczących z komuną, piosenek komercyjnych z wodewili radiowych i telewizyjnych, piosenek rozrywkowych oraz zespołów rockowych.
 
Księgarnia Internetowa ATIK » podręczniki szkolne, książki, gry ... Zapraszamy!