Cena:27.48
Ilość: egz.
Nazwa wydawnictwa:Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Rok wydania:2013
Ilość stron:148
Oprawa:broszurowa
Wymiary:16,5x23,5 cm
Udostępnij:
Frazeologizmy często stanowią nie lada problem dla użytkowników języka. Ale wystarczy je poznać, aby bez problemu wykorzystywać w codziennym porozumiewaniu się.
Książka autorstwa Jadwigi Jawor-Baranowskiej, Emilii Bryndal i Agnieszki Kwiatkowskiej powstała na bazie kilkuletniego doświadczenia autorek w organizowaniu szkolnych konkursów frazeologicznych. Jej głównymi adresatami są uczniowie, ale też rodzice, nauczyciele i miłośnicy języka polskiego.
Zastosowane w zadaniach związki frazeologiczne ułożone są tematycznie. Są to: mitologizmy, biblizmy, związki dotyczące zwierząt, nazw części ciała człowieka oraz frazeologizmy z zakresu matematyki. Publikacja składa się z trzech części: 1. Ćwiczeń utrwalających wiadomości z zakresu frazeologii. Materiałów dla ucznia; 2. Zestawów zadań konkursowych i 3. Słowniczka. Materiałów do konkursu słownikowo-frazeologicznego.
Emilia Bryndal polonistka ucząca w gimnazjum. Zagadnienia frazeologii są jej szczególnie bliskie ze względu na liczne konkursy, do których przygotowuje swoich uczniów. Także prywatnie bogactwo i piękno języka polskiego niezmiennie wprawia ją w zachwyt i stanowi nieustającą inspirację w pracy zawodowej. Uwielbia muzykę i jazdę na rowerze.
Jadwiga Jawor-Baranowska nauczyciel dyplomowany; z wykształcenia: geograf, bibliotekarz, polonistka. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu metodyki języka polskiego. Zainteresowania: literatura dla dzieci, teatr szkolny, edukacja regionalna i turystyka.
Agnieszka Kwiatkowska pracuje w szkole podstawowej, z wykształcenia: polonistka, teolożka i bibliotekarka. Interesuje się sztuką komiksu, filmem oraz muzyką. Miłośniczka wycieczek, dobrej literatury oraz psów.
 
Księgarnia Internetowa ATIK » podręczniki szkolne, książki, gry ... Zapraszamy!