Cena:13.12
Ilość: egz.
Nazwa wydawnictwa:WSiP
Rok wydania:2017
Ilość stron:72
Oprawa:broszurowa
Wymiary:17x24 cm
Udostępnij:
Zeszyt ćwiczeń Ciekawa fizyka. Część 3 to najlepszy sposób na skuteczne przygotowanie się uczniów do sprawdzianów i egzaminu gimnazjalnego. Zeszyt jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa fizyka. Część 3 i zawiera zadania zamknięte typu egzaminacyjnego odnoszące się do wymagań szczegółowych i ogólnych podstawy programowej.
Zagadnienia w zeszycie ćwiczeń Ciekawa fizyka. Część 3 zostały podzielone na trzy rozdziały:
Elektryczność i magnetyzm,
Fale elektromagnetyczne,
Powtórzenie wiadomości.
Materiał podobnie jak w podręczniku dzieli się na lekcje, z których każda zawiera 5 zadań (a w osobnym dziale Powtórzeniu wiadomości 10 zadań). Przy poleceniach zaznaczono poziom trudności zadań w trzystopniowej skali (łatwe, średnio trudne, trudne), który gwarantuje indywidualizację nauczania, dając możliwość pracy uczniom na różnych poziomach zaawansowania i odzwierciedla poziom trudności zadań z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Zawartość zeszytu jest zgodna z podstawą programową, a forma ćwiczeń pozwala uczniom dobrze się zapoznać z formułą egzaminu gimnazjalnego.
Praca z zeszytem ćwiczeń zwiększa szanse ucznia na dobre opanowanie umiejętności kształconych na lekcjach fizyki w trakcie drugiego etapu edukacji. Uczeń oswaja się z zadaniami typu zamkniętego i nabiera sprawności w rozwiązywaniu prostych zadań obliczeniowych.
Zaproponowany układ zeszytu ćwiczeń zachęca do systematycznej nauki, pomaga w przygotowaniach do lekcji i powtórkach do sprawdzianów.
 
Księgarnia Internetowa ATIK » podręczniki szkolne, książki, gry ... Zapraszamy!